Šifrovačky
Šifrovačky nebo také šifrovací hry či závody jsou dalším oborem kratochvilných činností, kterým se lidé kolem Pralinek zvlášť oddávají.

Ptáte se, co to vlastně šifrovačky jsou? Tedy dobrá, pokusím se v kostce shrnout to podstatné. Šifrovačky se hodně vzdáleně podobají orientačním běhům, a to především v tom, že ke zdárnému dokončení závodu je potřeba projít všechna stanoviště. Ovšem aby to nebylo tak jednoduché, umístění kontrol je tajné a na každém stanovišti je k nalezení návod (šifra, úkol), který teprve pokud je správě pochopen nebo vyřešen, ukáže, kde je další stanoviště, takže nakonec nejsou tak důležité rychlé nohy, jako spíš bystrá hlava.

Tak to by snad stačilo, pokud vás zajímají další podrobnosti, projděte si naše reportáže a zápisy z her, které jsme navštívili, nebo se případně přeneste přímo na stránky těchto her.


Dark City 2010

Z Ostravy už několik let přicházely zprávy o tom, že se tu uskuteční šifrárna. A protože máme Ostravu rádi, tak nějak bylo otázkou času, kdy se tam konečně vypravíme. A jarní sezóna 2010 přinesla hned dvě příležitosti. V dubnu jsem si z Ostravy přivezl jediné zlato této sezóny, když jsem s vícenásobnou fúzí Tuleni masového kašpárka s pralinkou napínavým způsobem vyhrál Ostrovtip. Nebylo by od věci si to zopakovat.

Celý článek...
 
Bedna 2010

Na Bednu 2010 jsme vyráželi v základní silné sestavě se záměrem složit reparát z pokaženého Sendviče. Ryze pánská sestava nás jen nechávala lehce neklidnými, jak budeme řešit případný zákyseček. A že jich bylo.

Celý článek...
 
iNula 2009

Třetí ročník iNuly byl další hrou, na které jsme mínili uspět za použití taktické fúze se silnými spoluhráči, kteří za nás všechno vymyslí a uběhají. Pralinky zvlášť byly toliko tři (Petr, Ondra a já). Posilu jsme nalezli v Ústředním topení, které se kvalifikovalo do role posil svou empatií, kdy nám nabídku posil poslal Sopťa s Indexem v tutéž chvíli, kdy jsme je sami oslovili dotazem na totéž téma.

Celý článek...
 
Krutá (zá)krůta 2009

Termín 20. června znamenal poslední příležitost, jak si ještě užít šifrárny z pohledu hráče dříve, než štafetu definitivně převezmeme my. Kolizi s druhým dnem Bezvíčku jsme vyřešili tak, že se to nějak vyřeší, a mezi NonStopem a Krůtou jsme zvolili Krůtu, protože tak dopadlo hlasování. Tedy nezvolili jsme ji všichni. Martin zvolil mezi NonStopem a Krůtou Leonarda, to aby taky jednou něco vyhrál a protože se mu nechtělo z Hradce Králové. Alča nezvolila nic, takže byla připsána jako domácí podpora pro Leonarda taky, takže taky vyhrála, kdežto my ostatní jsme chtěli jít vyhrát tu Krůtu.

Celý článek...
 
Dnem 2009

Vloni na Dnem jsme měli takový personální nadbytek, že jsme postavili jeden a půl týmu. Rozpad Pralinek zvlášť však tentokrát nabral na síle, takže jsme zůstali jen dva. Ondra a já. A hlavně jsme si dost dlouho nebyli schopni uvědomit, která bije, tak nám Zbožák prchl k Ústřednímu topení, za což byl potrestán horším umístěním. Takže jsme na poslední chvíli lovili posily. A protože jsou v naší historii posily, které se osvědčily, vzali jsme Báru. Tu, která s námi došla do cíle Široko daleko.

Celý článek...
 
Dnem 2010

Na Dnem jsme měli nějak málo zájemců o účast. Ondra, já a nikdo. Protože se nám ta hra chronicky nedaří, máme chuť se s tím poprat. Oprašujeme loňskou sestavu s Bárou Peškovou jako externí posilou a těšíme se. Nakonec se ukazuje, že se Petr nechal naverbovat ke konkurenci a hraje proti nám v týmu Everyones chance. Asi si myslí, že se mu podaří porazit Pralinky zvlášť, jako jsem to svého času udělal já s Tchořím smradem. Ale my se nenecháme, byla by to ostuda. Takže máme jasný dílčí cíl. Porazit Everyones chance.

Celý článek...
 
Tmou 2009

Zase nás jednou čekala šifrárna, na kterou jsme byli schopni sestavit družstvo z vlastních řad. Kromě těhotné Aleny kompletní základní sestava. A protože s námi z výše uvedeného důvodu letos Alena hrála pouze Sendvič a protože v inkriminovaném dni Ondra byl kdesi v Kroměříži, na kvalifikaci jsme se sešli v akční sestavě Alena, Martin, Petr, Pepa a já. Alena a Martin tvořili pracoviště královéhradecké, zbytek pracoviště poličské. Nakoupili jsme si nějaký proviant a mohlo se začít. Prvních devět minut kvalifikace jsme strávili hledáním zadání a jeho vzájemným přeposíláním mezi Poličkou, Hradcem Králové a Jičínem.

Celý článek...
 
Noc tapürů 2009

Podzimní sezóna 2009 nám nabídla nové šifrovací možnosti. Poté, co jsme uspořádali Svíčky a Hradeckou Sovu a pro Krtčí noru se ujali role testerů (nevyhovovala nám termínem), bylo jasné, že pokud si nebudeme chtít šifrovat jenom ve vzpomínkách, vyzkoušíme něco nového. Drobná sonda do kalendáře a mezi členy družstva ukázala jasnou taktiku. Odehrajeme Noc tapürů a iNulu, kde je na rozdíl od dlouhodobě se nedařící Krtčí nory chabá konkurence, navíc si budeme muset na obě hry sehnat posily, tak seženeme někoho silného a ten nám to vyhraje, abychom si mohli za letošek zapsat alespoň nějaký úspěch, když už jsme v jarní sezóně nevyhráli nic.

Celý článek...
 
Leonardo 2009
Půlka týmu Pralinek zvlášť odjela dolovat cenné kovy na Krutou zákrutu do Brna. Hradecká sekce účast díky intenzivní stavební činnosti musela odřeknout. Jednoho krásného dne do orgovské schránky Hradecké sovy ale dorazilo pozvání na Leonarda s prosbou o bližší spolupráci hradeckých šifrovaček. Tomu jsme neodolali a začal jsem stavět tým.
Celý článek...
 
Bedna 2009

Po roce a půl jeho čerstvého rodičovství jsme se zase sešli s Pepou na nádraží, abychom vyrazili na terénní šifrárnu. Na tričkách jsme měli připnutou placku "Chceš dojít Bednu? Zeptej se mě jak!" a říkali jsme si, že by potřebovala sestřičku. Cestou do Pardubic jsme se věnovali výrobě šifer Svíček, dál se k nám připojil Ondra a Petr a věnovali jsme se Bednářským listům. Na nádraží jsme se pak pozdravili s úbohými Slováky a dál jsme se věnovali výbornému obídku v jedné holešovické hopsodě. Máme velkou rezervu, na start dorážíme mezi prvními a vtipně zabíráme jednu a půl z těch nemnoha laviček, co v parku jsou, aby na ostatní nezbylo.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL