Šifrovačky
Šifrovačky nebo také šifrovací hry či závody jsou dalším oborem kratochvilných činností, kterým se lidé kolem Pralinek zvlášť oddávají.

Ptáte se, co to vlastně šifrovačky jsou? Tedy dobrá, pokusím se v kostce shrnout to podstatné. Šifrovačky se hodně vzdáleně podobají orientačním běhům, a to především v tom, že ke zdárnému dokončení závodu je potřeba projít všechna stanoviště. Ovšem aby to nebylo tak jednoduché, umístění kontrol je tajné a na každém stanovišti je k nalezení návod (šifra, úkol), který teprve pokud je správě pochopen nebo vyřešen, ukáže, kde je další stanoviště, takže nakonec nejsou tak důležité rychlé nohy, jako spíš bystrá hlava.

Tak to by snad stačilo, pokud vás zajímají další podrobnosti, projděte si naše reportáže a zápisy z her, které jsme navštívili, nebo se případně přeneste přímo na stránky těchto her.


Zkratka 2017

Letošní podzimní šifrovací sezóna byla pro nás docela chudá. Když Martin oznámil, že chystá Mimořádnou, tak jsme zajásali. To nám vydrželo, než jsme zjistili její termín. Dát šifrovačku do prodlouženého víkendu pro nás nebylo šťastné. Tak jsme začali uvažovat i o Zkratce.

Celý článek...
 
Panda 2017

Minulé ročníky Pandy chodila Alča s Lenkou a braly hromadu podměrečných dětí. Letos nastal problém, protože najednou měly hned tři prvňáky. To je na jeden tým moc. Rozhodli jsme se, že tedy postavíme ryze rodinné týmy Soví školku a Bandasky. Bandasky zkusí štěstí v kategorii Rodiče s dětmi. Zuzka toho po první třídě zatím moc nevyluští a nám s Alčou přišlo nepatřičné kalit vodu. Rozhodli jsme se pro kategorii Ostatní. Šifer bude víc, budou o něco těžší a my si to konečně užijeme. Už dlouho jsme nešli jen ve dvou. S holkami to pojmeme jako procházku po Pardubicích a budou fungovat jako handicap.

Celý článek...
 
Bedna 2017
Bedna na nás vyrukovala s hrozbou. Dostaneme bazmek. Dokonce dopředu přiznaný, na který se vybírá kauce. Bazmeky nemáme rádi. Důvody už se rozebraly mnohokrát, netřeba je opakovat. Je to pořád dokola o tom samém. Ale Bedna je Bedna. Tam se prostě jít musí. Tak zkusíme nepředjímat. Třeba to dopadne dobře.

Celý článek...
 
Matrix Čtyřlístek

Z Matrixu Azkaban jsem zprvu odjížděl plný úžasných zážitků (a jednoho neúžasného). Až teprve po kloudném vyspání jsem se na hru podíval s náležitým odstupem a pohled na ni přehodnotil. K horšímu. O hodně k horšímu. A protože můj názor zřejmě sdílel mimo Pralinky zvlášť málokdo, nedalo se příliš očekávat, že by na něj někdo bral zřetel.

Celý článek...
 
Tmou 2016

A tak jako jo. Vyhrát Tmou máme furt tak nějak v plánu. Ještě uhrát bednu na Matrixu a dojít Po trati. To jsou takové ty nedosažené mety, které nám chybí. Statisticky nám tahle hra fakt jde. Třikrát už jsme na ní byli druzí, jednou třetí, jednou čtvrtí. Tak si člověk pořád říká, že prostě musí hrát a ono to časem vyjde. Takové ty naše vize, že si nejdřív musíme uhrát svých jidášských třicet stříbrných, a až se nám to podaří, tak konečně vyhrajeme. Při našem štěstí kvalifikaci.

Celý článek...
 
iNula 2017
iNulu máme rádi. Bývá těžká, takže to není dostih, který je potřeba uběhat. Má unikátní herní systém, takže i na něm se dá leccos uhrát. Na rozdíl od většiny brněnských her se odehrává v Brně, pokud už ne zcela, tak převážně určitě. Rozdává vkusná žlutá trička, která stíhají obstojnou rychlostí doplňovat naši garderobu, výhrady lze mít snad jen k rychlosti jejich blednutí. A má velmi osobitý rukopis.

Celý článek...
 
Dnem 2017
Dnem je zábavná věc. Pro nás experty tam mají speciální kategorii, ve které skoro nikdo nehraje, protože skoro všichni experti, co hrají, hrají v kategorii Starší. Kategorie Experti je přitom těžší minimálně, a protože je v ní slabší konkurence, dává větší naději na dobré umístění.

Celý článek...
 
Civilizace 2017
Jak Pralinky se zúčastnily městské šifrovačky v terénu, kam jsme nejprve nechtěly, pak nemohly a nakonec absolvovaly jako dva týmu.
Celý článek...
 
Po trati 2017

Po trati je zvláštní hra. Po šesti proběhlých ročnících má na kontě zoufalých devět cílovníků. Větší drsňárna není. A nezdá se, že to organizátory nějak trápí. Taky je to hra, která doposud nezaznamenala pokles poptávky. Větší progresi má jenom Sendvič. Takže se nezdá, že to trápí hráče. A taky je to hra, mezi jejíž cílovníky jsme se nikdy nezapsali. A to jsme nevynechali jediný ročník. Takže to trochu trápí nás. Ale jenom trochu. Když už si někdy počínáme jako totální mimoni, dokáží nás organizátoři uchlácholit alespoň slevou za hloupost jako posledně. Tentokrát tedy beze slevy. Větší slabina Pralinek zvlášť není.

Celý článek...
 
Matrix Azkaban

Poslední týden před hrou probíhá těšení se. To je tentokrát natolik intenzivní, že mne poprvé v dějinách Matrixu přiměje si od synovce půjčit knihu a toho Harryho Pottera a vězně z Azkabanu doslova zhltnout za dva večery. Tak nějak mne to téma oslovilo, cítíme se před hrou silní a chceme mířit vstříc vyřčenému záměru uhrát zatím nedosaženou medailovou příčku.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL