Svíčky


Svíčky 2008

Stejně jako předloni jsme řešili problém s doplněním týmu o organizátory Síbu a Pepu. Pomocnou ruku nakonec podal Ondra, který sehnal i Marcelu, takže jsme nakonec byli v pěti.

Celý článek...
 
Svíčky 2005 - pořadatelský pohled poličské sekce

První ročník Svíček skončil bez vítěze. Některé šifry byly zkrátka příliš těžké, jiné příliš pracné na to aby se hra dala bez problémů stihnout. Přesto jsme za ně obdrželi mnoho pochval. Dostali jsme pochvalu za leckteré nápady, za trasu, za termín, za topinky, za to, že Svíčky vůbec jsou. I projevené odhodlání mnohých týmů ukázat příště nepřátelům, zač je v Pardubicích perník, bylo dostatečnou motivací k tomu, pokračovat v započaté tradici.

Celý článek...
 
Svíčky 2005 - druhý ročník Svíček v podání Haluzáků

Část týmu Pralinky zvlášť se z letošního ročníku Svíček ulila, a to za chabé výmluvy organizátorství. To zbytku však nezabrání, aby se této skvělé hry účastnil. Takže Alča, Petr a já budeme hájit čest týmu. Protože do Pralinek zvlášť patří i Tomáš a Pepa, nemohli jsme kvůli porušení obchodní značky tento název použít. Loni se osvědčil název Haluzáci a vzhledem k tomu, že obsadil krásné 4 až 6 místo, jsme ho znovu použili.

Celý článek...
 
Svíčky 2006 - Klaudie Šifrová a Emilie Orgová

Poté, co proběhly Svíčky 2005, stále před dalším ročníkem jedna hlavní záludná otázka: „Kde?“ Tři roky po sobě v Poličce jsme hru pořádat nechtěli, tak jsme hledali město, kam bychom se pro třetí ročník přesunuli. Hlavní kritéria výběru byla, abychom tam sehnali někoho místního jako pomocníka, aby to bylo přiměřeně dostupné z míst, odkud hráči vesměs jsou, aby to bylo město podobně velké jako Polička, abychom si nelezli do zelí s Lampou a aby bylo odtamtud kam vyrazit do okolí i po městě.

Celý článek...
 
Svíčky 2006 - třetí ročník Svíček v podání Haluzáků

Pralinky zvášť chodí šifrovací hry v dost stabilním složení, ale jako každý rok vznikne problém, co se Svíčkami. Dvě hlavní opory týmu mají nějaké pletky s pochybnou Emilkou Orgovou. Proto bylo opět vypsáno vyběrové řízení a letos ještě teplá místečka zasedli Jiřík a Karel.

Místo názvu Pralinky zvlášť jsme sáhli po druhém osvědčeném názvu Haluzáci. Přece jenom nechceme být podezíráni z nekalostí.

Celý článek...