Osud 2006

22.4.2006. Balím se. Jak bude? Teplo? Zima? Déšť? Sázka do loterie.

23.4.2006. Odjíždím. Do Ostravy. Setkání se slezskou sekcí Pralinek zvlášť.

24.4.2006. Odjíždím. Do Rožnova pod Radhoštěm. Týdenní školení. Žádné přípravy, žádné poslední informace před hrou, žádné jiné informace. Těším se na hru. Vše precizně domluveno, vše přichystáno. Plánovaný zlatý hřeb jarní sezóny. Osud. Plánovaná účast kompletní. Velké šance na úspěch.

26.4.2006. Do Rožnova pod Radhoštěm prosakují poslední informace před hrou. Start je posunut. Dozadu v umístění, dopředu v čase. Problém. Nestíhám. Harmonogram se hroutí jako domeček z karet. Nová zpráva. Alča s Martinem přijedou v sedm. Prima. O tři hodiny dříve proti plánu. Ale i tak pozdě.

27.4.2006. Zvedám telefon. Zásah vyšší moci. Petr nemůže z Brna. Snad přijede později. O půlnoci? Ráno? Kdo ví? Je zle. Jen Pepa stíhá start. Těžká logistická operace č. 1 završena náhradním plánem. Cestou z Rožnova se nalodím do Radkova auta v Holešově. Stihnu to. Předpisovou mapu má Petr a Alča. Problém. Na startu nebude. Těžká logistická operace č. 2 přesouvá Osud Pralinek zvlášť do Brna. Petr předává mapu Pikovi. Sepětí našeho Osudu se Jmelím roste.

28.4.2006. Odpoledne opouštím Rožnov pod Radhoštěm. Holešov. Radek a Pepa mne nakládají do auta. Plánujeme Svíčky.

Lípa. Završování balení. Všetečné dotazy místních dětí. Technoparty? Něco takového. Prezentace. Víno. Nové zprávy. Dočasně brněnská sekce Pralinek zvlášť stále v Brně. Pražská sekce Jmelí nestíhá. Brněnská sekce Jmelí s poruchou na autě nestíhá. Žádná mapa, tři lidé ze dvou pětičlenných týmů, start.

Letadlo. Prší šifry. Lapám. Okamžitý nápad. "Drazí hráči!" Tajenka ihned. Tři čtvrtě na šest. Poloha známá. Louka plná lidí. Neodcházíme. Pik bloudí. Hromadná navigace k nám. Lidé odcházejí. Prázdná louka. Lítost. Víno. Ještě víno. Bezradnost. Pik na obzoru. Už jen chvilku! Mapa!

Odchod. Déšť. Tři čtvrtě na sedm. Hodinové zpoždění. Druhé stanoviště. 147 týmů před námi. Potupa, smutek. Snaha o rychlost. Výroba zmatků. Chyby, špatné čtení zadání. Měl jsem pít to víno? Náhradní zadání. Pardon, nikdo nebyl za námi. Odcházím do úchcaní. Přicházím k vyřešenému. Čtvrt na osm. Desítky týmů za námi. Dílčí radost.

Instrukce královéhradecké sekci. Poloha třetího stanoviště. Mapa se nemýlí. Mapa lže. Smrt Shocartu! Terén. Bahno, trní, kamení. Třetí stanoviště. Vítr. Ještě světlo. Šifra za pochodu. Pepa hlásí filmy. Nechytám se. Pak odhaluji tajenku. Čtyři minuty. Osm hodin večer. Další týmy za námi. Dotáhneme ztrátu? Radost. Pak starost. Královéhradecká sekce v nedohlednu. Vzdalujeme se. Jdeme. Přes ohrady. Smrt Shocartu!

Čtvrté stanoviště. Půl deváté. Tma. Dlouhé hledání šifry. Letmý pohled. Staré provařené vykradené definice. Šestnáct přísloví, sedmnáct bodů. Princip ihned jasný. Snaha o rychlost. Bez vypisování. Počítání na prstech. Podchycujeme mnohoznačnost. Snad všude. Vychází výsledek. Pepa počká. Kontrola správnosti a odchyt královéhradecké sekce. Já odcházím. Nalehko. Něco po tři čtvrtě na devět. Zatím radost. Mnoho týmů opět za námi. Později zoufání a mlácení se do hlavy. Zbrklost. Odcházím na Komonec. Zprvu prima. Stáčím se moc na sever. Smrt Shocartu! Strom přes cestu. Další strom. Několik dalších stromů. Cesta neprůchodná. Terén. Polomy. Obří polomy. Celý vodorovný les. Proboha! Cestovní rychlost klesá. Místy až k 10 metrům za minutu. Nejde to. Telefonát. Pepa našel chybu. Komonec je špatně. Správně je Hvězda. Hurá! Je to blíž.

Hvězda. Pusto a prázdno. Výhled do údolí. Černé myšlenky. Zpráva do Provodova. Návrat do Provodova. Deziluze. Škobrtnutí. Zhaslo světlo. Podaří se znovu zažehnout? Ano! Nesmí zhasnout! Záložní zdroj je dole. Telefon. Královéhradecká sekce v Provodově! Odhalení druhé chyby. Jdi na Malenisko! Berou mi batoh. Měním směr. Na Malenisko lesem. Zrovna málo prší. Důvod k reklamaci?

Malenisko. Spousta lidí. Střecha. Pramen. Pitná voda. Kde jsou Pralinky zvlášť? Jsem v díře u pramene. Vedle lucerna a hrníček. Na dušičky. Dokonalý vodník. Martin u repráčků. Nalehko. Alča a Petr v údolí. Nakonec sraz u kostela. Čtvrt na dvanáct. Redukovaný tým poprvé pohromadě. Po šesti hodinách hry. Petr dnes nedorazí. Snad ráno. Obojí důvod k pláči.

Alča a Pepa coby nosiči našich batohů. Unaveni. Alča a Martin po dvanácti kilometrech pochodu po silnici. Neúspěšný autostop, sprďák od pořadatelů. Přes tři hodiny bez užitku. Unaveni. Já a dvouhodinový nesmyslný výlet na Hvězdu. Unaven. Tým na odpis. Hromadný odchod k repráčkům. Hlídám batohy. Příchod a tlumočení. Pralinky zvlášť. Azimut, vzdálenost. Správná orientace na čísla. Pozvolné rozklíčování čísel. Naštěstí bez chyby. Něco schází. Synchronizace? Prý ne. Nezdá se mi to. Odcházím ověřit. Sílící liják mne vrací zpět. Čtyři cíle. Vylučovací metoda. Přehnaná vzdálenost. Dva cíle. Vylučovací metoda. Jeden je divný. Druhý je pomník. Hodně přesně. Jdeme. Čtvrt na jednu a něco.

Cesta je náročná. Mapa lže. Smrt Shocartu! Zastávka. Někde to tu musí být. Nacházím. Deska. Návrat. Úkryt pod plachtou. Na stojáka. Nápad? Morseovka v drážkách? Půjde to? A ze šikma? Divné. Hromy a blesky. Strach. Jehla? Přehrát? Jak? Nesmysl! Nemůže fungovat. Znovu blesk. Do údolí a pod střechu! Předpokládaný směr? Březůvky! Odcházíme. Vodorovný les. Cesta dolů. Jdeme. Ne dlouho. Stop! Jdeme špatně. Pohled do mapy. Změna plánu. Nedaleká nápověda. Sestup na východ.

Tři čtvrtě na tři. Telefonát od Jmelí. Jmelí haluzí pětku. Diskotéka v Provodově otevřena. Že by další cíl?

Pradliska. Křížek. Přehrát! Doopravdy! SMS o osmém stanovišti. Nemáme sedmé. Pohled do mapy. Jasný Kamenec!

Diskotéka. Plno lidí. Pralinky zvlášť. "Petře, už nejezdi." Postup dle návodu. Nevěříme. Přenechávám šikovnějším. Odcházím. Odpočinek na baru. Bilancování. Osud 2005. Pralinky zvlášť. Poprvé s Martinem. Poprvé s pocitem, že tu nejsme omylem. Sedmé místo v dopočtu. Osud 2006. Totální rozpad plánů. Beznadějný propad. Co tu hledáme? Nejsme tu omylem?

Přichází Alča. Hlásí řešení. "Hráz u Kamence". Později oprava. "Hráz u Humence". Opět špatně. Přání otcem myšlenky? Lokalizace shodou okolností správná. Jsme pomalí. Jdeme tam vůbec ještě? Bude půl páté. Venku tma. Od soumraku do úsvitu? Jdeme!

Sedmé stanoviště. Tři čtvrtě na šest. Koliba, tiket, sucho a světlo. Alča jásá. Okamžitý nápad. Správný. Pět minut. Ani se nestíhám rozkoukat. Předpokládaný Kamenec. Alča s Martinem odchází. Já a Pepa zůstáváme. Rozhovory s nepřáteli. Asi až moc. Telefonát od Oly. Sotva vnímám. Usínám u hovoru.

Osmá šifra. Pralinky zvlášť. Tři čtvrtě na sedm. Nahřívání papírku? Nic! Stereogram? Neumím. Pepa umí. Vidí čerta. Hledám čerta v mokrých troskách mapy. Nic. Důkladnější pohled. Ještě důkladnější. Pepa bere tužku. Kresba. Stop! Tohle jsem v mapě viděl. Deváté stanoviště idetifikováno.

Sedmá hodina odbila. Os soumraku do úsvitu. Čtyři kilometry stále sílícím deštěm. Hledá se pro ně dobrovolník. Hledá se marně. Kapitulace. Předčasná. Vyhrálo počasí a zdravotní potíže. Pochybnosti. Patříme vůbec ještě mezi nejlepší týmy? Pozor! Předčasná kapitulace, ale se vztyčenou hlavou. Při vší smůle nakonec ne tak hrozný výkon.

Hodina čekání na odvoz. Nuda. Chlad. Pralinky zvlášť.

Zlín. Cíl. Jedenadvacítka. Čaj, koláčky, sladká porážka. Je čas udělat dětem pápá. Odjezd.

Svitavy. Pralinky zvlášť se loučí. Bez trofeje. Pralinky zvlášť. Kujeme. Plán vítězství na Osudu 2007.

SvPZ.

Sepsal Síba